بهره برداری و طرح توجیهی شهرک ویلایی مورد نظر شماست؟

طرح توجیهی و بهره برداری شهرک ویلایی در دو لینک زیر توضیح داده شده است:

طرح توجیهی شهرک ویلایی

بهره برداری شهرک ویلایی

در ادامه به توضیح خرید و فروش ویلا شهرکی می‌پردازیم.

نکته هایی برای خرید و فروش ویلا شهرکی

آیا قصد خرید ویلا شهرکی دارید؟ و یا برای فروش ملک در این شهرک‌های ویلایی دست ‌به ‌کار شده‌اید؟ در این ‌صورت برای انتخاب بهترین ویلا از فضاهای شهرکی چه‌کار می‌کنید؟ نکات خرید و فروش ویلا شهرکی چه هستند؟
شهرک‌های ویلایی سبک نوین در شهرسازی است که با هدف مدیریت منظم، توسعه همه ‌جانبه مناطق گردشگری و افزایش ارزش افزوده املاک مورد توجه قرار گرفته‌اند. در شهرک‌های ویلایی از امکانات و خدمات متعدد مانند دسترسی ساده، امنیت پایدار، زیرساخت‌های کامل شهری، دسترسی به خدمات شهری و… برخوردار هستید. همین نکته کافی است تا خرید ویلا شهرکی چه برای سرمایه‌گذاری و یا برای بهره‌مندی از خانه‌ای در مناطق خوش آب‌وهوا مورد توجه قرار گرفته شود. در این مقاله از گروه فرلی ویلا به نکته‌هایی کلیدی از راهنمای خرید و فروش ویلا شهرکی می‌پردازیم.

خریدفروش ویلا شهرکی

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

موقعیت جغرافیایی شهرک را بررسی کنید:

اولین نکته برای خرید ویلا شهرکی بررسی موقعیت جغرافیایی خود شهرک است. در واقع قبل ‌از آنکه ویلایی را انتخاب کنید باید شهرکی را انتخاب کرده باشید که از نظر جغرافیایی با ایده‌آل شما هماهنگ باشد. مثلاً بعد فاصله شهرک، نوع اقلیم شهرک، آب‌وهوا را بررسی کنید.

دسترسی و امکانات زیرساخت شهرک:

در گام بعدی جهت خرید ویلا شهرکی حتماً نوع دسترسی به شهرک، موقعیت شهری و امکانات دسترسی از قبیل نزدیکی به راه‌های اصلی و… را بررسی کنید. در عین ‌حال لازم است تا برخورداری از زیرساخت‌های شهری را در طراحی شهرک ارزیابی نمایید. خانه ویلایی شما به این زیرساخت‌ها از قبیل خدمات شهری، مراکز خرید، پارک و مکان‌های تفریحی، کیفیت خیابان‌های شهرک نیاز دارد.

امنیت شهرک را ارزیابی کنید:

امنیت سنگ بنای احداث شهرک‌های ویلایی است و گاهاً مهمترین معیار شما برای خرید ویلا شهرکی است. با حساسیت کامل سطح امنیت شهرک‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که شهرک مورد نظر شما اعتبار کافی برای حضوری امن و سرمایه‌گذاری پایدار را دارد.

اعتبار و شهرت شهرک چه مقدار است؟

خرید ویلا شهرکی می‌تواند فرصت عالی سرمایه‌گذاری باشد. به شرط آنکه در شهرکی معروف، رو به ‌رشد، با اعتبار مناسب در سطح منطقه و حتی کشور سرمایه‌گذاری کنید. خرید ویلا شهرکی در هر صورت به سرمایه‌گذاری ایده‌آل و افزایش بهای ملک نمی‌انجامد. در این‌باره دقت کنید که شهرک‌هایی با پتانسیل رشد در آینده را انتخاب کنید.

قوانین شهرک را بررسی کنید:

وقتی برای خرید ویلا شهرکی اقدام می‌کنید، مهمترین نکته اطلاع داشتن از قوانین آن شهرک است. چرا که باید مطابق با اساسنامه شهرک ایام متنوع خود را سپری کنید. قوانین ساخت شهرک‌ها با توجه به نوع اقلیم جنگلی، ساحلی و یا معمولی متفاوت است. در عین ‌حال در اساسنامه هر شهرک قوانین متفاوتی برای چگونگی استفاده از مشاعات در نظر گرفته شده ‌است. پارکینگ‌ها، محوطه‌های تفریحی، فضای سبز بخش‌هایی از مشاعات شهرکی هستند که قوانین استفاده از آنها در شهرک‌ها تغییر می‌کند. حتی برخی شهرک‌ها در ساعات تردد قوانین محدود کننده دارند. بنابراین حتماً لازم است تا با اطلاع از این قوانین برای خرید ویلا شهرکی اقدام کنید.

بررسی مجوزهای ساخت شهرک:

بررسی مجوزهای ساخت شهرک از مهمترین اقدامات است. توجه کنید که حین خرید ویلا شهرکی با دو سلسله از مدارک حقوقی روبه‌رو هستید. مدارک حقوقی خود ملک و مدارک مانند مجوز ساخت شهرک. نوع زمین ساخت شهرک‌ها متفاوت است. زمین‌های دایر، از قبل دارای ملک هستند و شرایط استفاده مسکونی آنها وجود دارد. زمین‌های بایر، زمین‌هایی هستند که قبل ‌از احداث شهرک مسکونی نبوده و باید مجوزهای قانونی ساخت و توسعه شهری را داشته باشند. در نهایت برخی شهرک‌ها دارای زمین‌های موات هستند که پروسه اخذ مجوز طولانی‌تری را سپری می‌کنند. همچنین ممکن است تا با گزینه‌های دیگری از قبیل زمین‌های خصوصی، دولتی، شرکتی مواجه باشیم. گاهاً عدم بررسی نوع زمین، مالکیت زمین و مجوز ساخت شهرک‌ها باعث مشکلات حقوقی متعدد شده‌ است.

نکته‌هایی برای خرید ویلا شهرکی

دقت در چگونگی تنظیم قرارداد:

نوع قرارداد و روش تنظیم آن در املاک سنددار و یا قولنامه‌ای متفاوت است. جزئیات درج شده در متن قرارداد اهمیت بالایی دارد که عدم توجه کافی به آنها ممکن است باعث مشکلات حقوقی زیادی شود. انواع مبایعه‌نامه و یا قولنامه در مراحل خرید و فروش ویلا شهرکی تنظیم می‌شوند که در هر صورت باید رسمی شده و جزئیات آن با دقت تنظیم شوند. در حین خرید و فروش ویلا شهرکی به موارد زیر توجه کنید:

  • شناسایی کامل هویت طرفین معامله
  • مورد معامله
  • قیمت ملک شهرکی
  • بلامعارض بودن ملک
  • رؤیت مورد معامله توسط خریدار و یا وکیل او
  • بررسی وضعیت ملک و همچنین بررسی مجوزهای قانونی ساخت شهرک

در این‌باره با جزئیات زیادی روبه‌رو هستید. از قبیل قولنامه‌ای بودن و یا سنددار بودن ملک، ارثی بودن ملک، معاوضه و مشکلات ثبتی ملک، بررسی در رهن بودن و یا توقیف ملک و همچنین حد و حدود مشاعات ملک موارد کلیدی است که باید با دقت کامل بررسی شوند.

بهره برداری و طرح توجیهی شهرک ویلایی مورد نظر شماست؟

طرح توجیهی و بهره برداری شهرک ویلایی در دو لینک زیر توضیح داده شده است:

طرح توجیهی شهرک ویلایی

بهره برداری شهرک ویلایی

در ادامه به توضیح خرید و فروش ویلا شهرکی می‌پردازیم.

از اعتبار شهرک استفاده کنید:

مهمترین نکته برای فروش ویلا شهرکی استفاده از اعتبار شهرک است. هر اندازه اعتبار شهرک بالاتر باشد، قیمت ملک افزایش پیدا کرده و در بازه کوتاه‌تری به فروش می‌رسد. حتی این اعتبار باعث می‌شود تا از امکان فروش ویلا شهرکی در فراتر از منطقه مثلاً برای معرفی در سراسر کشور برخوردار شوید. قاعدتاً اگر برای آگهی فروش ویلا شهرکی اقدام می‌کنید، برای برجسته کردن اعتبار شهرک نیز دست‌ به ‌کار شوید.

معرفی زیرساخت‌های شهرکی:

ویلا شهرکی جدا از شهرک نیست. لذا وقتی برای معرفی آن جهت فروش اقدام می‌کنید، لازم است تا با جزئیات از امکانات، قابلیت‌ها و زیرساخت‌های شهرک نیز گفته شود. خریداران ویلاهای شهرکی فراتر از خود ویلا به بهره‌مندی از خدمات شهری علاقه دارند. در این‌باره می‌توانیم از جزئیات مانند امنیت شهرک، امکانات شهری شهرک، نوع دسترسی و بعد فاصله از مرکز شهر و یا فاصله از تهران صحبت کنیم.

به ویژگی‌های تفریحی و زیرساخت‌های گردشگری شهرک اشاره کنید:

سبک طراحی شهرک‌ها متفاوت است. مثلاً امکانات گردشگری شهرک‌های ساحلی با شهرک‌های جنگلی کاملاً متفاوت است. نکته‌ای که باید در مسیر خرید و فروش ویلا شهرکی مورد توجه قرار بگیرد. خریداران ویلا شهرکی به بهانه بهره‌مندی از این ویژگی‌های گردشگری است که برای بازدید و خرید ملک شما ترغیب می‌شوند. بنابراین مهم است که به چنین امکانات از زیرساخت‌های شهرکی اشاره کنید.

قیمت‌گذاری ملک شهرک:

قیمت‌گذاری مناسب، تأثیر مستقیم بر فروش ویلا شهرکی دارد. قاعدتاً علاقه ندارید تا ملک خود را ارزان معامله کنید؛ اما به ‌هر حال ملک شما در میان دیگر ویلاهای شهرکی قرار دارد و نمی‌توانید خارج از عرف شهرک قیمت‌گذاری کنید. ولی عوامل متعددی در تعیین قیمت ویلا شهرکی تأثیرگذار هستند. مساحت ملک، متراژ بنا، موقعیت ملک در شهرک، چشم‌انداز ملک، دسترسی‌ها، نوع سند و یا مجوز ساخت، نوع مصالح ساخت ملک، نورگیر بودن، تجهیزات و امکانات داخل بنا همگی فاکتورهای تعیین‌ کننده قیمت ویلا شهرکی هستند. برای استخراج قیمت مناسب باید از کارشناسی دقیق ملک استفاده کنید.

خریدفروش ویلا شهرکی

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

توصیه‌هایی برای خرید و فروش ویلا شهرکی

اگر برای خرید و فروش ویلا شهرکی دست‌ به‌ کار شده‌اید، توصیه می‌کنیم که هرگز ساختمان ویلا را جدا از قابلیت‌ها و ویژگی‌های شهرک در نظر نگیرید. شهرک اعتبار ویلا است و بخشی از هویت آن را تشکیل می‌دهد. بنابراین مادامیکه برای بررسی متراژ، امکانات، پلان، متریال ساخت و جزئیات مهندسی و سند ویلا دقت کافی را دارید، لازم است تا در مرتبه‌ای بالاتر اهمیت و اعتبار شهرک را در کنار مجوزهای قانونی و برخورداری از امکانات مانند خدمات شهری، امنیت، اعتبار را بررسی کنید. در عین ‌حال اگر با هدف سرمایه‌گذاری برای خرید ویلا شهرکی دست ‌به ‌کار شده‌اید، از میان تمامی شهرک‌ها لازم است تا بهترین آنها با پتانسیل رشد در آینده را انتخاب کنید. جهت بررسی ویلا در شهرک‌ها و انجام تمامی مراحل خرید و فروش ویلا شهرکی می‌توانید از خدمات تخصصی مشاوره و اجرای گروه فرلی ویلا بهره‌مند شوید.