سالن‌های کنفرانس از فضاهای کلیدی در هر سازمان دولتی است. اداره‌جات و سازمان‌های بزرگ با حضور تعداد زیاد کارمندان به مکانی مناسب برای برگزاری جلسات نیاز دارند. در عین ‌حال حضور مهمانان و یا جلسات میان سازمانی در نهادهای دولتی امری اجتناب‌ ناپذیر است. طراحی سالن کنفرانس با الزامات دولتی برای این منظور انجام می‌شود.
طراحی سالن کنفرانس با الزامات دولتی شامل ایجاد فضای بزرگ کنفرانسی مناسب پذیرایی از تعداد زیاد مدعوین با رعایت تمامی استانداردهای پذیرفته ‌شده در سطح سازمان‌های دولتی ایران است. در طراحی سالن کنفرانس دولتی به نکته‌هایی کلیدی از قبیل نورپردازی حرفه‌ای، استفاده از رنگ‌های متنوع اما گرم، جانمایی مناسب اجزای سالن برای تردد راحت افراد، تجهیز سیستم‌های مدرن صوتی و تصویری، آکوستیک بودن سالن توجه می‌شود. در این مقاله از گروه نیکان به جزئیات کاملی از اصول طراحی سالن کنفرانس سازمان‌های دولتی می‌پردازیم و این فضاها را از منظر زیباشناسی تا بهره‌مندی از قابلیت‌های کاربردی بررسی می‌کنیم.

پروژه های طراحی و ساخت سالن فرهنگی

راه اندازی اتاق بحران
تجهیز اتاق بحران
تجهیز اتاق بحران
تجهیز اتاق بحران

توصیه‌هایی برای طراحی سالن کنفرانس با الزامات دولتی

سالن کنفرانس ایده‌آل باید دارای شدت صدای مساوی به‌ همراه انعکاس طبیعی در تمام فضاهای آن باشد. استفاده از سیستم صوتی مدرن با پیش‌ بینی تمامی شرایط، الزام اولیه است. اما صرفاً با قرار دادن سیستم‌های مدرن صوتی نمی‌توانیم الگوی هدفمندی برای توزیع صدا در کل سالن پیش ‌بینی کنیم. آکوستیک بودن ویژگی ارزنده در طراحی سالن کنفرانس دولتی است. اما تکنیک‌های دیگری نیز برای توزیع یکنواخت و رسای صدا وجود دارد که از جمله می‌توانیم به استفاده از مواد جاذب صوت، ایجاد شکستگی در دیوارها، وجود شیب و یا فضاهای نامتوازن در سقف و کف سالن و حتی استفاده از صندلی‌ها با نشیمنگاه توخالی برای جذب هر چه بهتر صدا اشاره کرد.
تکنیک‌هایی که در مراحل اجرایی طراحی سالن کنفرانس با الزامات دولتی باید رعایت شوند. این سالن‌ها قرار است تا میزبان جلسات سنگین و گاهاً طولانی‌ مدت نهادهای اداری دولتی و حتی بخش خصوصی باشند که در آنها رعایت تمامی استانداردها الزامی است. برای طراحی هر نوع سالن کنفرانس با هر تعداد صندلی در هر سبک و چیدمان می‌توانید از خدمات تخصصی طراحی گروه توسعه مهندسی نیکان استفاده کنید. ما مجری طراحی و تجهیز سالن کنفرانس سازمان هیا دولتی و غیر دولتی است که برای تجهیز مدرن و کارآمد انواع سالن کنفرانس فعالیت می‌کند.