خدمات طراحی داخلی اداری

شرکت طراحی داخلی اداری

کار اداری ذاتاً فعالیتی سخت و گاهاً جان‌فرسا است. تجسم آنکه کارمندی ۸ ساعت و حتی بیشتر در فضایی محدود خیره بر صفحه نمایشی کوچک یا مشغول کاغذبازی‌های بی‌انتها باشد، غیرقابل‌ باور است. اما این ماجرای غیرقابل ‌باور برای هزاران کارمند در صدها اداره هر روز تکرار می‌شود. ولی قرار نیست تا همیشه ماجرای کار اداری این اندازه خسته‌ کننده باشد. زیرا می‌توانیم با ایده‌های مفید از طراحی و ساخت اداری، هم به فضایی پویاتر دست پیدا کنیم و هم با خلق حسی بهتر راندمان کار کارمندان را افزایش بدهیم.
ایده‌های نوین برای طراحی و ساخت اداری از مهم‌ترین شاخه‌های معماری داخلی در دنیای امروز است. حالا بخش بزرگی از محیط کار تا تجارت و خدمات در محیط اداری جریان دارد و این فضا باید از طراحی تا دکورسازی مناسب، زیبا، کارآمد و مفید برخوردار باشد.

البته دقت کنید که برای طراحی و ساخت اداری نمی‌توانید به ایده‌های هر کسی اعتماد کنید. این ماجرا هنر جذابی است که با ترکیب علم معماری در کنار درک فضای کار، فقط از عهده اهل ‌فن بر می‌آید. شما می‌توانید برای چیدمان محیط اداری از خدمات شرکت طراحی داخلی اداری مانند خدمات توسعه مهندسی نیکان استفاده کنید. ولی بهتر است خودتان هم دست ‌به ‌کار باشید و اندک اطلاعاتی از نحوه طراحی فضاهای اداری کسب نمایید.

اصول طراحی فضاهای اداری چگونه است؟

اصول طراحی و ساخت اداری با چیدمان وسایل در محیط خانگی و یا فضاهای کارگاهی و خدماتی متفاوت است. در محیط اداری باید هنر جانمایی درست فضاها را رعایت کنیم. محیط اداری باید زیبا باشد. جلوه بصری آن آرامش‌ بخش باشد. در عین ‌حال از نظر چیدمان و کاربرد وسایل شرایطی کارآمد و مفید داشته باشد. استفاده بهینه از فضا نیز اهمیت زیادی دارد. محیط اداری همیشه فضای محدودی است که قرار است انبوه فعالیت‌ها در داخل آن انجام پذیرد. لذا برای طراحی داخلی اداری باید به چگونگی چیدمان مفید فضاها بیاندیشیم.
این چیدمان باید به شکلی باشد تا از تمام فضا به‌ درستی استفاده شود، بهره‌وری کار افزایش پیدا کند، ارتباط درون ‌سازمانی به ‌درستی برقرار شود و همچنین اختلالی در روند کار کارمندان ایجاد ننماید.
شرکت طراحی داخلی اداری نیکان برای چیدمان محیط اداری قبل از هر اقدامی سعی می‌کند تا الگوی کار کارمندان را تحلیل نماید. هر اداره روش کار مخصوص به خودش را دارد. چیدمان فضاها و جانمایی وسایل باید به شکلی باشد که علاوه ‌بر خلق محیطی راحت و زیبا الگوی کار مفید و مخصوص آن اداره نمایان باشد.
به ‌این ‌ترتیب اصول طراحی فضاهای اداری در چند جمله ساده خلاصه می‌شود. این فضا محیطی است که با جریان کار اداری همخوانی دارد و باعث اختلال در کار کارمندان نمی‌شود. در عین ‌حال باعث ایجاد حس خوب و افزایش بهره‌وری کارمندان خواهد شد.

خدمات طراحی داخلی اداری

این خدمات به صورت تخصصی به سه دسته‌بندی کلی طراحی معماری | نظارت | ساخت و اجرا تقسیم‌بندی شده‌است که در این لینک به شرح کامل مراحل پرداخته‌ایم و در اینجا به اطلاعاتی کاربردی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

-پلن باز بستهشرکت طراحی داخلی اداری

محیط اداری با پلان باز یا بسته، کدام را می‌پسندید؟

در هر اداره با چندین فضای کاری مواجه هستیم که همه آنها به نوعی با یکدیگر در ارتباط هستند. گاها این ارتباط جریانی دائمی است. تا جاییکه کارمندان مدام در حال رفت ‌و آمد در فضاهای متفاوت اداری کار می‌کنند. خلق یک محیط با فضاهای کاملاً بسته تفکر مناسبی برای چیدمان اتوماسیون اداری در چنین اداره هایی نیست. واقعاً نمی‌توانیم برای انجام کارهای روتین و تکراری در محیط اداری دایماً دست به در باشیم و برای ورود به هر بخشی اجازه بگیریم. از طرفی مدیران اداری علاقه زیادی دارند تا جریان کار کارمندان را زیر نظر داشته باشند. با چنین رویکردی طراحی و ساخت اداری از نوع پلان باز پیشنهاد مناسب‌تری است. در این ایده فضای اداره به بخش‌های کوچک اما با پارتیشن‌ اداری با نحوه دسترسی ساده و مفید تفکیک می‌شود. حال هر کارمند فضای اختصاصی خودش را دارد و هم در جریان کامل اتوماسیون اداری قرار گرفته‌ است.

اما ایده‌ی پلان باز برای همه فضاهای اداری مناسب نیست. گاهی لازم است تا کارمندان در محیطی کاملاً مستقل فعالیت کنند. مثلاً لازم است تا محیط کار اداری کارمندان به ‌دور از دید مستقیم ارباب‌ رجوع باشد و یا لازم است تا سلسله ‌مراتبی برای ملاقات با کارمندان ارشد اداره تدارک دیده شود. برای چنین فضاهایی نیاز به  پلان بسته دادیم.
هنر طراحی و ساخت اداری در همراهی هم‌زمان این دو ایده است. کارشناسان حرفه‌ای شرکت دکوراسیون داخلی اداری با بررسی فضای اداری، درک نحوه اتوماسیون کار اداری و ضرورت ایجاد فضاهای اختصاصی و یا نیمه اختصاصی کارمندان، یک پلان مناسب را طراحی می‌کنند. پلانی که شاید تماماً باز و یا تماماً بسته و یا تلفیقی از هر دوی آنها باشد.

چجوری طراحی کنم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021
فضای معمول اداری

فضاهای معمول اداری کدام‌اند؟

اداره‌ها فقط بر روی میز کارمندان و انجام روتین کارهای اداری خلاصه نمی‌شوند. برای طراحی دکوراسیون شرکت لزوماً به‌ دنبال ایجاد فضاهای کار کارمندان نیستیم؛ بلکه باید نظمی هوشمندانه برای خلق انواع فضاهای مورد نیاز اداری را پیش ‌بینی کرده باشیم.
هر اداره نیاز به فضاهایی مناسب برگزاری جلسات و یا محیطی برای استراحت کارمندان دارد. خلق فضاهایی مانند آبدارخانه و یا اتاق انتظار مراجعین نیز از الزامات محیط اداری است. از طرفی این فضاها باید جانمایی مناسبی هم داشته باشند. مثلاً تجسم کنید که شخص مدیر اداره قرار است در جلسه‌ای اداری در محل اتاق جلسات حاضر شود. آیا عبور مدیر از کنار اتاق تمام کارمندان و حتی ارباب‌ رجوع‌ها برای حاضر شدن در جلسات ایده مناسبی است؟ قطعا این‌طور نیست. ایده مناسب، چیدمان اتاق مدیر با دسترسی مستقیم و ساده به اتاق جلسات است.
آنچه گفتیم یک مثال ساده است تا متوجه اهمیت جانمایی درست فضاهای اداری در کنار هم باشیم. این جانمایی می‌تواند به رفت ‌و آمد کمتر کارمندان، ترتیب درست دسترسی به فضاهای اداری، رعایت سلسله ‌مراتب اداری و هدایت مناسب مراجعان در فضای اداره بیانجامد.

در طراحی مبلمان اداری کارآمد باشید

چیدمان مبلمان اداری از مهم‌ترین مراحل در طراحی و ساخت اداری است. این مبلمان شامل میز کار کارمندان تا صندلی ارباب‌ رجوع‌ها می‌باشد. انتخاب مبلمان اداری با توجه به نوع فضای اداره و ترتیب قرارگیری کارمندان و ارباب‌رجوع‌ها انجام می‌شود. گاهی فضای اداری آن‌قدر کوچک است که می‌توانیم با تعریف یک یا چند نوع میز و صندلی، کل مبلمان فضا را چیدمان کنیم. اما گاهی با اداره‌ای بزرگ و انبوه فضاها با کاربردهای متفاوت مواجه هستیم. در چنین اداره‌هایی نیاز به برنامه‌ریزی مناسب برای انتخاب مبلمان اداری داریم. اما در کل این انتخاب باید مناسب برای راحتی کار کارمندان باشد. در عین ‌حال باعث آسایش خاطر ارباب‌رجوع شود. از طرفی با سبک دکوراسیون فضای اداری همخوانی داشته باشد. نه آن‌قدر زیاد باشد که دست‌وپاگیر بشود و نه آن‌قدر کم که مانع حضور مناسب کارمندان و مراجعین باشد.

شرکت طراحی داخلی اداری

کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی اداری نیکان آماده هستند تا به شما برای تمامی مراحل طراحی و ساخت اداری، خدمات مشاوره‌ای و اجرایی حرفه‌ای را ارائه نمایند. شرکت معماری و دکوراسیون اداری نیکان در کنار شماست.

از بازی رنگ‌ها در طراحی و ساخت اداری استفاده کنید

روان‌شناسی رنگ برای بهره‌وری بهتر کار کارمندان را جدی بگیرید. کارمندان ناخودآگاه در محیط با رنگ‌آمیزی مناسب کارکرد بهتری دارند. نه اینکه بیشتر کار کنند. بلکه مفیدتر، شاداب‌تر و سرحال‌تر کار می‌کنند. در محیط اداری با انبوه دیوارها و فضاهای پارتیشن‌بندی شده مواجه هستیم که دائماً در معرض دید کارمندان و مراجعین قرار می‌گیرد. انتخاب رنگ مناسب باعث افزایش نشاط کارمندان و پیشرفت بهتر کار آنها خواهد شد.

اگر در انتخاب رنگ مناسب کنجکاو هستید و یا نمی‌دانید که از چه رنگی در محیط اداری استفاده کنید، می‌توانید از کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی اداری گروه نیکان، مشاوره دریافت نمایید. کارشناسان نیکان اینجا هستند تا به شما برای ایجاد رنگ‌آمیزی مناسب با هارمونیک ایده‌آل محیط اداری کمک نمایند.

از هم‌نشینی با گیاهان در محیط اداری استفاده کنید

حضور گیاهان از جذاب‌ترین ایده‌ها برای طراحی و ساخت اداری است. حضور گیاهان فضای اداری را از محیطی سخت و خشن به فضایی شاداب و پویا تبدیل می‌کند. قاعدتاً بارها دیده‌اید که کارمندان خوش‌ ذوق در میان انبوه ملزومات اداری یک یا چند گلدان کوچک از گلی زیبا دارند. این گل‌های کوچک هم‌نشین جذاب آنها هستند. چرا که با تماشای ساده و یا مراقبت دائمی از حضور آنها انرژی می‌گیرند.
همه کارمندان از حضور گیاهان در طراحی و ساخت اداری استقبال می‌کنند. در عین ‌حال حضور مفید و جذاب گیاهان باعث ایجاد فضای بصری جذاب و لاکچری تری است که فضای اداری شما در نگاه مراجعین نیز خاص و کارآمد می سازد. البته از هر گیاهی نمی‌توانید برای دکوراسیون داخلی محیط اداری استفاده کنید. گیاهانی که بوی تندی دارند و یا سمی هستند و یا گرده‌ افشانی می‌کنند، مناسب فضای اداری نیستند. گیاهان با مقدار برگ ریزی زیاد و یا گیاهان حساس به حضور زیاد افراد نیز در محیط اداری دردسرساز می‌شوند. برای انتخاب گیاه مناسب محیط اداری می‌توانید از خدمات مشاوره کارشناسان شرکت طراحی داخلی اداری گروه نیکان استفاده کنید.

چجوری طراحی کنم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

در استفاده از پارتیشن‌ها هنرمندانه بیاندیشید

پارتیشن‌ها و یا هر نوع دیوار جداکننده از بخش‌های مهم برای طراحی دکوراسیون شرکت هستند. فرقی نمی‌کند که شما از الگوی پلان باز و یا پلان بسته در چیدمان فضای اداری استفاده می‌کنید. به ‌هر حال کم یا زیاد نیاز به انواع پارتیشن خواهید داشت. بسیاری از اداره‌ها داخل فضاهای بزرگ ساختمانی دایر می‌شوند. در محیط اداری به فضای اختصاصی برای هر کارمند نیاز داریم. اما نمی‌توانیم برای رسیدن به این فضای اختصاصی در هر جای سالن اداری دیوارکشی کنیم. هنر پارتیشن در ایجاد فضاهای کوچک اما کارآمد و انعطاف‌پذیر است. وقتی مهارت استفاده از پارتیشن را به کار اندازیم، بدون تغییر در معماری بنا می‌توانیم فضاهای متنوع یک اداره تمام‌ عیار را طراحی کنیم.

فضای اداری به نور کافی نیاز دارد

نور اصلی‌ترین فاکتور در دکوراسیون داخلی اداری است. تمام فضاهای اداری خصوصاً محل کار کارمندان باید از مقدار روشنایی کافی و استاندارد برخوردار باشند. شغل کارمندی در محیط اداری توامان با کار دفتری بسیار زیاد است. کارمندان در طول مدت کار مدت‌ها انواع نوشته‌ها و اعداد را از روی کاغذها و صفحه نمایش مانیتور می‌خوانند.
عدم نور کافی مانع از کارکرد مناسب آنها می‌شود. در تدارک روشنایی از نور طبیعی غافل نباشید. بهترین روشنایی حضور نور طبیعی خورشید در فضای اداری است. همه ساختمان‌ها پنجره دارند و همه پنجره‌ها پرده می‌خواهند. اما پرده محیط اداری با پرده فضاهای خانگی متفاوت است. طراح هوشمند دکوراسیون اداری به ‌خوبی می‌داند که باید از پرده‌های کرکره‌ای با قابلیت ساده تنظیم نور برای مدیریت روشنایی طبیعی فضاهای اداری استفاده کند.

سخن پایانی

برای طراحی و ساخت اداری ایده‌های متنوعی که همگی به‌ جای خود کارآمد هستند، مطرح است. شاید به ‌عنوان مدیر یک اداره از چیدمانی جذاب خوش‌تان آمده باشد. اما باید بررسی کنید که آیا این چیدمان مناسب فضای اداری شما است؟ و اگر مناسب است، چگونه آن را به مرحله اجرا درآوریم؟ برای پاسخ به این سوالات می‌توانید از خدمات فنی و هنر معماری شرکت طراحی داخلی اداری نیکان استفاده کنید. کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی اداری نیکان آماده هستند تا به شما برای تمامی مراحل طراحی و ساخت اداری، خدمات مشاوره‌ای و اجرایی حرفه‌ای را ارائه نمایند.

پروژه‌های خدمات طراحی و ساخت اداری