مقدمه

بازسازی ویلا یا خرید ویلا؟ ممکن است این سوال بسیاری از افراد باشد که آیا ویلاهای قدیمی ارزش بازسازی دارند یا بهتر است در فکر خرید یک ویلای نوساز باشند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که زندگی در ویلاهای قدیمی و خاطرات تلخ و شیرین در بخش‌های مختلف آن موجب شده است که احساس تعلق و وابستگی به این فضا به وجود آید.
رها کردن فضایی که برای افراد خاطره‌ساز است کار آسانی نیست علاوه بر این هزینه خرید یک ویلای نوساز و شیک با سبک جدید که از بهترین متریال‌ برای ساخت آن استفاده شده باشد نیازمند پرداخت هزینه بالایی است. برای همین موضوع این سوال که بازسازی ویلای قدیمی بهتر است یا خرید یک ویلای جدید؟! مورد بحث افراد می‌باشد.
اما بازسازی ویلا با هدف دستیابی به ویلایی جدید که حدوداً یک سوم خرید یک ویلای جدید هزینه برمی‌دارد، یک پیشنهاد معقول محصوب می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که به جای صرف هزینه بسیار بالا جهت خرید یک ویلای جدید، تغییرات جزئی و یا حتی تغییرات اساسی مورد نیاز خود را در بخش‌های داخلی و فضای بیرونی ویلا انجام دهید و فضایی شیک و امروزی‌تری را برای محل تفریح یا زندگی خود ایجاد کنید.

هدف از بازسازی ویلا

یکی از مواردی که در اکثر خانه‌های قدیمی و حتی ویلاهای شمال زیاد می‌بینیم، نیاز به بازسازی و حتی طراحی مجدد ویلاهای قدیمی است. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد مراحل بازسازی ویلا و مقدمات کاری که باید در بازسازی انجام شود، با شما گفتگو کنیم.

از عواملی که موجب نمود بیشتر این خدمت نسبت به بقیه است و دائما در حال پررنگ‌تر و جدی شدن باشد. استفاده از مصالحی است که در ساخت ویلاها بکار می‌گیرند که گویا از کیفیت خوب، بی‌بهره‌ هستند و باعث عدم اعتماد افراد ساکن در ویلا می‌شود.

هزینه بازسازی ویلا

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

تفاوت بازسازی، بهسازی و نوسازی ویلا

پیش از هر چیز، بهتر است که مقایسه‌ای بین دو واژه بهسازی و بازسازی داشته باشیم و تفاوت بین آن‌ها را متوجه شویم. زیرا این دو مورد که گاهی به اشتباه در جای یکدیگر استفاده می‌شوند. زمانیکه در مورد بهسازی ویلا صحبت می‌کنیم، در واقع مقصودمان ارتقا ایمنی ویلا در برابر حوادث طبیعی هم‌چون زلزله است. وقتی دست به بهسازی ویلا می‌زنیم، هدف این است تقویت ساختمان در برابر حوادث طبیعی را کانون توجه بگذاریم و در این مسیر گام برداریم.

بهسازی ویلا مهم‌ترین و بهترین راهکار برای این است که خسارت‌های وارده در اثر تخریب را به حداقل برسانیم و همچنین این تضمین به وجود می‌آید که جانمان در عوامل طبیعی حفظ شود. اما باید اعتراف کرد که، بازسازی ضرورتی غیرقابل انکار است که باید در رأس امور جای خوش کند و در صدر جدول گنجانده شود. در واقع رسالت آن، متحول سازی نمای داخل ویلاست و به زیباتر شدن ویلا کمک می‌کند.
نوسازی ویلا اما به معنای آن است که ایجاد ساختارهای نو به جای ساختارهای قدیمی می‌باشد. در مواردی که ساختار کلی یک ویلا، مشکل نیست و هدف از اعمال تغییرات ایجاد یک ظاهر جدید برای ویلا است, اصطلاح نوسازی ویلا را مورد استفاده قرار می‌دهند. ایجاد تغییرات و افزودن عناصر جدید یکی از مهم‌ترین اقدامات بازسازی می‌باشد.

مراحل بازسازی ویلا

این مراحل را اگر بخواهیم به صورت موردی و مختصر به شما بگوییم، به شرح ذیل است:

  1. تعیین اهداف بازسازی
  2. باید برای آن یک برنامه قابل توسعه طراحی کرد
  3. نیز با توجه به میزان بازسازی یک بودجه را در نظر بگیریم، تا به میزانی درست و مناسب هزینه کنیم
  4. طرح ها و نقشه های مورد نیاز برای باز سازی ویلا را به دست افراد متخصص بسپاریم
  5. یک غالب درست داشته باشیم
  6. برای باز سازی نیاز به مواد و متریال مناسب است که باید تهیه گردد

این ها اساسی ترین گام‌هایی است که برای بازطراحی ویلا باید برداشت.

اگر بخواهیم که به عنوان یک نتیجه‌گیری کلی این بحث را مطرح کنیم، قسمت‌هایی از ویلا که پس از مدتی رنگ و لعاب خود را از دست می‌دهند و زیبایی ویلا را کم رنگ می‌کنند، ازمهم‌ترین قسمت‌هایی هستند که مورد توجه قرار می‌گیرند و عموما برای تحقق به بازسازی، توجه بیشتری به آن‌ها می‌شوند. قسمت‌هایی مانند درب‌ها، پنجره‌ها، سقف و دیوارها از قسمت‌های مهم در بازسازی می‌باشند.

خدمات بازسازی ویلا

بازسازی ویلا یکی از خدمات مقرون به صرفه توسعه مهندسی نیکان است که می تواند جایگزین مناسبی برای ایجاد تغییرات دلخواه و همچنین افزایش ایمنی ویلاهای قدیمی با بهسازی ویلا را در برگیرد.

زمان مناسب برای بازسازی ویلا

یکی از حیاتی‌ترین مسائل، قبل از شروع طراحی این است که زمان مناسب برای بازسازی باید تعیین گردد، چرا که در طول این زمان نمی‌توانید در ویلا فعالیت‌های روزمره داشته باشید. زمان بازسازی باید با توجه به میزان تغییراتی که مد نظر است تا انجام شود، تعیین گردد. اما به طور کلی برای مشخص شدن میزان زمان بازسازی به طور حدودی و با توجه به نوع تغییرات ویلا می‌تواند در سه دسته قرار گیرد.

بازسازی ویلا قدیمی
بازسازی اساسی ویلا
نوسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا به این بستگی دارد که شما دقیقا قصد دارید چه مقدار از ویلا را بازسازی کنید. به عنوان مثال اگر بازسازی تنها محدود به آشپزخانه و بازسازی کابینت های آن باشد مطمئنا هزینه بسیار کمتری خواهد داشت یا اگر به طبع تعویض پنجره ها و درها و نقاشی جز باسازی باشد مقدار هزینه شما افزایش خواهد یافت. به طور مختصر باید بگوییم که هزینه طراحی مجدد ویلا تنها به مقدار آیتم‌هایی که قصد بازسازی آن‌ها را دارید بستگی دارد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله ما در مورد بازسازی ویلا صحبت کردیم و در یافتیم که تفاوت میان بازسازی و بهسازی در چیست. همچنین در مورد اینکه چه زمانی برای بازسازی مناسب است و چه عواملی در تعیین این زمان تاثیر دارند، نیز به گفتگو پرداختیم. به طور کلی اگر قصد نگهداری و زندگی در ویلای خود را دارید، بازسازی و بهسازی آن بسیار تصمیم درست و به صرفه است.