نورپردازی سالن همایش

هدف از برگزاری هر همایش، ارائه اطلاعاتی است که یا به دانسته های مخاطب می افزاید یا آن ها را در مورد خرید کالا یا استفاده از خدمات خاص، ترغیب می کند. برای انجام این کار، باید در بدو ورود افراد به سالن همایش اطمینان حاصل کنید که برای مدت طولانی آن ها را درگیر مراسم نگه می دارید. برای این منظور، بهره گیری از بهترین نورپردازی سالن های همایش همراه با فناوری های صوتی مناسب، می تواند ارتباط شما را با مخاطبان تقویت کند.
راه حل های روشنایی هوشمند امکان بهینه سازی نور را با توجه به عوامل زیبایی شناختی و عملکردی از جمله شدت نور، رنگ نور و ترکیب انعطاف پذیر اجزای نور مستقیم و غیرمستقیم را فراهم می کنند.

اهمیت نورپردازی سالن همایش

دانش و هنر بکارگیری روشنایی ساختگی یا طبیعی برای نمایان ساختن جایی یا چیزی را در چشم نورپردازی می نامند .

وقتی افراد در زمان گوش دادن به سخنرانی ها و یا اجراهای مختلف ، تصویر واضحی از سخنران را مشاهده کنند درک بهتری از مطالب خواهند داشت .

هنگامی که نورپردازی سالن همایش شما به بهترین شکل انجام شده باشد، ساده تر می توانید یک صحنه پر جنب و جوش یا یک سخنرانی جذاب ایجاد کنید. البته اصلا منظور ما این نیست که روشن ترین چراغ ها را با تابش های خیره کننده در سالن خود قرار دهید. چرا که رعایت کنتراست و ظرافت های مهندسی شده در نورپردازی، از جمله قوی ترین سلاح های شما در این زمینه هستند.

نورپردازی سالن همایش

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

انواع نورپردازی سالن همایش

به طور کلی در سالن همایش دو نوع نورپردازی در نظر گرفته شود. مورد اول، نورپردازی کلی سالن است و مورد دوم، نورپردازی تخصصی سن که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

نورپردازی-حرفه-ای
نورپردازی اتاق همایش

نورپردازی سالن همایش

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

اصطلاحات نورپردازی خاص در نورپردازی سالن همایش

چراغ-های-ERS
چراغ-های-PAR
Fresnel-چراغ-های

شدت نور در طراحی نورپردازی سالن همایش

هنگامی که به نورپردازی سالن همایش فکر می کنید باید بدانید که در این سالن ها هم دقیقا مانند خانه یا محل کار خود حساسیت بالایی برای تنظیم میزان شدت نور داشته باشید. نور زیاد چشم ها را میزند و نور کم باعث خستگی چشم می شود. از آنجایی که میزان مناسب روشنایی باعث افزایش تمرکز مخاطبان می شود، باید برای تنظیم شدت نور از استانداردهای خاصی پیروی کرد. برای این منظور، اتحادیه اروپا در رابطه با طراحی نورپردازی سالن همایش توصیه هایی را ارائه داده است. مطابق استاندارد NBN-EN 12464-1، چنین مکان هایی باید شدت نوری برابر با 500 لوکس با شاخص رنگی Ra 80 داشته باشند. علاوه بر این توصیه می شود که این نورها قابلیت تنظیم نیز داشته باشند.

نورپردازی-اطراف-سالن-همایش

نحوه قرارگیری چراغ های روشنایی در سالن همایش

مهمترین مسئله ای که قبل از نصب تجهیزات روشنایی باید رعایت کنید، ایمنی است. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات شما توسط یک فرد حرفه ای و با سخت افزارهای مناسب قرار است نصب شوند. به طور معمول، همه وسایل جانبی به گیره های روشنایی یا خرپا متصل می شوند. این که هر چیزی را کجا قرار دهید، به متغیرهای زیادی بستگی دارد، از جمله ارتفاع سقف و وزن لوازم. در ادامه چند مورد متفاوت را ذکر می کنیم:

نتیجه‌گیری

عناصر زیادی وجود دارند که به موفقیت و اثرگذاری یک همایش کمک می کنند. برنامه ریزی دقیق، سازماندهی کارآمد، صندلی های مناسب و وجود تجهیزات به روز، برای این منظور ضروری هستند. در هر گردهمایی تجهیزات نورپردازی نیز می توانند باعث افزایش چشمگیر اعتبار شما شوند.

جهت مشاوره رایگان می‌توانید به مهندسین مشاور نیکان اعتماد کنید.