چکیده

مشخص کردن هدف ،انتخاب مهندس مشاور ،متناسب بودن ویلا با سبک زندگی شما ،انتخاب نوع معماری و همچنین زمان و بودجه قدم های اولیه در طراحی و ساخت ویلا می باشد. خدمات طراحی ویلا و ساخت ویلا به صورت شخصی توسط خود کارفرما، نیازمند صرف مدت زمان خیلی بیشتری است. واگذاری طراحی و ساخت ویلا به افراد متخصص شما کار شما را در این امر تسهیل می کند.

هدف از طراحی و ساخت ویلا

شروع پروژه طراحی و ساخت ویلا، برای همه افراد حتی کسانی که خودشان هم در این زمینه تخصص دارند، کاری چالش برانگیز است. قبل از آن که شروع به طراحی و ساخت ویلا کنید، فکر کنید چرا به جای خرید یک ویلا، قصد دارید آن را بسازید؟ هرکسی برای انجام این کار می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. برخی از افراد می خواهند محلی برای استراحت و تفریح همسر و فرزندانشان ایجاد کنند. برخی دیگر نیز ممکن است بخواهند بعد از ساخت ویلا، آن را اجاره یا به فروش برسانند و در این میان سودی کسب کنند.

اما چیزی که مهم است، این است که در تمام طول پروژه طراحی و ساخت ویلا به خاطر داشته باشید که “چرا” می خواهید خودتان ویلای مورد نظرتان را بسازید. در این صورت در طول سخت ترین لحظاتی که پیش رو خواهید داشت، می توانید انگیزه خود را حفظ کنید. قبل از آن که برای ساخت و ساز دست به کار شوید، لازم است که مهمترین نیازهای پروژه خود را بشناسید.

قدم های اولیه در طراحی و ساخت ویلا

ویلامو چجوری بسازم؟

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

97 87 77 88 – 021

از رویای خود لذت ببرید

شما به عنوان صاحب پروژه باید در تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلا باید درگیر باشید. زمانی که به مرحله طراحی داخلی و نصب کلیدها، کابینت ها، کمدهای دیواری و سیستم روشنایی می رسید، مهم است که مطمئن شوید انتخاب تجهیزات و نصب آن ها دقیقا مطابق با خواسته های قبلی شماست. با توجه به پروژه، بودجه و تیم معماری شما، مراحل طراحی ویلا و ساخت ویلا می تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. داشتن صبر و حوصله و همچنین برنامه ریزی دقیق، به کاهش فشار و استرس شما در این مدت کمک زیادی می کند. در نهایت به خاطر داشته باشید که بعد از پشت سر گذاشتن سختی‌ها، نوشیدن یک فنجان چای در کنار خانواده در ویلای رویایی‌تان، تمام خستگی ها را از بدنتان بیرون می کند.